Конкурс продлен! Принимайте участие!
Большая конференция "Родительское собрание"

Візітоўка дзіцячага сада

Дата: 4 мая 2017 в 13:41, Обновлено 5 сентября в 12:46

«Дзеткі ў садку жывуць, тут іграюць і спяваюць, тут сяброў сабе знаходзяць, на прагулку з імі ходзяць. Разам спрачаюцца і мараць, непрыкметна падрастаюць. Дзіцячы сад - другі ваш дом, як цёпла, ўтульна ў ім! .. »

У дзіцячым садзе працуюць 4 рознаўзроставыя групы, якія наведваюць 76 дашкалят, а вяршэнствуе ў нашым дзіцячым садзе - Юхнеўская Ірына Раманаўна, чалавек адкрытай і добрай душы.

Рана раніцай спяшаюцца ў дзіцячы сад дзеткі. Тут іх сустракаюць добрыя і ўважлівыя выхавальнікі Скамарошка Алена Іванаўна, Дзюрдзь Галіна Зігмундаўна, Якубеня Таццяна Казіміраўна, Сцяцкевіч Іна Мячаславаўна і Жукоўская Анна Тадэўшэўна. Яны рыхтуюць дзяцей да школы, праводзяць з імі цікавыя заняткі, ранішнікі, святы.

У нашым дзіцячым садзе ёсць і медыцынская сястра - Додзік Гелена Чаславаўна. Яна пастаянна сочыць за здароўем дашкольнікаў, дае бацькам парады, накіраваныя на ўмацаванне здароўя дзяцей.

Смачныя абеды, апетытную выпечку рыхтуюць ўмелыя кухары Ларыкава Святлана ВАсільеўна і Азірская Алена Пятроўна. У гэтым ім дапамагае загадчык гаспадаркі Санюкевич Кацярына Анатольеўна, яна пастаўляе ўсе неабходныя прадукты

Адказна выконваюць сваю працу Мірук Таццяна Аляксандраўна, Рунец Рэгіна Антонаўна, Карэла Вера Васільеўна.

Асабліва цікава і весела праходзяць тут святы. Дзеці старанна рыхтуюцца да кожнага з іх, вучаць вершы і песні. Накіроўвае мастацкую творчасць ўсяго калектыву музычны кіраўнік Кошчыц Ірына Эдвардаўна.
"На зарадку станавіся!" - кліча ўсіх выхавальнік фізічнай культуры Тамчук Аксана Аляксандраўна.

Наш калектыў папоўніўся маладымі спецыялістамі, дэфектолаг Жагель Юлія Вячаславаўна і педагог-псіхолаг Сегень Аліна Аляксандраўна.

Выхаванцы дзіцячага сада - добрыя, спагадлівыя, мілыя, усмешлівыя дзеці!А ў цэлым "Яслі - сад аграгарадка Квасоўка" - гэта дружны, зладжаны, творчы калектыў!