Конкурс продлен! Принимайте участие!
Большая конференция "Родительское собрание"
Официальное наименование:
Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Яслі-сад аграгарадка Квасоўка"
Тип учреждения:
Учреждение дошкольного образования
Населенный пункт:
аг. Квасовка
Адрес:
231705, Гродзенская вобласць, Гродзенскі раён, агр. Квасоўка, завулак Першамайскі, д. 15
Телефон:
8 (0152) 919-437 (загадчык)
guo.yasli-sad.kvasovka@mail.ru

Мы рады вітаць Вас на сайце нашай дашкольнай установы адукацыі

"Яслі - сад аграгарадка Квасоўка"

Ён адрасаваны клапатлівым бацькам выхаванцаў дзіцячага садка, а таксама ўсім жадаючым бліжэй пазнаёміцца.

На нашым сайце Вы можаце знайсці інфармацыю пра гісторыю дзіцячага сада, пра праграмы выхавання і навучання дзяцей дашкольнага ўзросту, пазнаёміцца ​​з нарматыўна-прававымі дакументамі, даведацца пра апошнія навіны, наведаць фотагалерэю, падзяліцца сваімі сакрэтамі выхавання.

Мы спадзяемся, што пазнаёміўшыся бліжэй, мы створым каманду аднадумцаў, што дасць магчымасць забяспечыць камфортныя ўмовы для кожнага дзіцяці.

Ад таго, якім будзе свет дзяцінства, залежыць і тое, якім будзе наш свет.

Зробім яго радасным, справядлівым, чыстым і добрым.

З павагай,

загадчык: Ірына Раманаўна Юхнеўская.

У сераду прайшло незвычайны бацькоўскі сход. Яно было праведзена сумесна з дзецьмі. Хлопчыкі і дзяўчынкі сярэдняй і старэйшай груп нагадалі асноўныя правілы бяспекі. Мерапрыемства прайшло ў цёплай абстаноўцы. Пасля выступу і вырашэння агульных пытанняў сход працягнуўся ў кожнай групе асобна.

Першая малодшая группа адчыніла дзверы для зусім малых дзяцей. Малышы прывыкаюць да новага парадку, знаёмяцца с выхавацелямі Таццянай Казіміраўнай, Анай Тадэўшаўнай і Таццянай Іванаўнай, помошнікам выхавацеля Рэгінай Антонаўнай. Іх чакае шмат новага і цікавага. У фотагалерэі ўжо ёсць фотаздымкі з іх прагулкі.

Паважаныя бацькі! 19 верасня ў 17.15 у музычным зале адбудзецца бацькоўскі сход. Яно будзе праходзіць сумесна з прадстаўнікамі МНС Гродзенскага раёна, а пасля музычнай забавы, прадстаўленай дзецьмі сярэдняй і старэйшай групы, сходка працягнецца па групах.

Начало осени – это время, когда в деревнях и селах всегда хватает работы, потому многие городские жители едут к своим бабушкам и дедушкам, чтобы помочь собрать урожай, сделать что-то полезное по хозяйству или просто навестить их. В повседневных заботах мы часто даже не задумываемся о том, что скоро холода, зима, а нашим немолодеющим родным может понадобиться помощь в простых вещах, от которых будет зависеть их жизнь и здоровье.

У адпаведнасці з аперацыяй "Эвакуацыя" у нашай установе была праведзена вучэбная пажарная эвакуацыя. Па сігнале "Пажар" усе выхаванцы дзіцячага сада былі паспяхова выведзеныя на бяспечную адлегласць ад "палаючага будынка". Дзеці не разгубіліся і беспярэчна выконвалі ўказанні выхавацеля, што дазволіла ў кароткі часовы тэрмін выканаць поўную эвакуацыю.

Вось і наступіла цудоўная пара восень, якая прынесла з сабой новы навучальны год. Няхай мы яшчэ зусім маленькія, але ўжо ведаем што гэта за свята - "Дзень Ведаў". Пачатак навучальнага года мы адзначылі разам з героямі казак, якія з'яўляліся з кнігі і прыносілі з сабой гульні.